MENU
Головна » Новини » Урок польської мови
Урок польської мови

Польська є державною мовою Республіки Польщі і однією з 24 офіційних мов Євросоюзу. На сьогоднішній день у світі налічується близько 40 мільйонів чоловік, для яких польська мова є рідною, і ще 10 мільйонів, для яких вона є другою.

Польща - європейська країна з розвиненою економікою, древньої багатовіковою історією, цікавими національними традиціями і звичаями, культурою та мистецтвом світового рівня. Ця дивовижна держава щорічно приваблює мільйони туристів з усього світу. Тому з кожним роком зростає кількість людей, яких цікавить Польща та її мова. Всі питання з цього приводу учні 11-А класу мали змогу поставити пані Кристині Ксенжопольській та Селянській Єлизаветі , представникам Миколаївського обласного товариства поляків, зустріч з якими відбулася 24 квітня 2018 року.

Вони й розказали нам, що польська мова - третя слов'янська мова в світі за кількістю мовців (після російської та української). Для людини, яка ніколи раніше не стикалися з польською мовою, може здатися, що всі слова складаються виключно з шиплячих. При тому всьому, наголос практично у всіх словах падає на передостанній склад. Близька спорідненість між польською та іншими слов'янськими мовами як полегшує вивчення польського, так і створює безліч проблем, з якими ми не зустрічаємося при вивченні інших мов. Підчас не працює принцип аналогії, яким нас так часто тягне скористатися. Особливим чином це стосується лексики (dworzec - вокзал, а не «палац» - pałac, dywan - килим, а не «диван», zapomnieć - забути, а не «запам'ятати») української). Розмова з викладачами була дуже цікавою та корисною, пізнавальною та емоційною!Категорія: Виховна робота | Переглядів: 790 | Рейтинг: 5.0/1

Хостинг від uCoz