Відділення сценічних мистецтв
Інтеграція освіти й мистецтва є основою інноваційного змісту навчального плану школи «Академія дитячої творчості». Унікальність визначають 16 додаткових предметів мистецького напряму, серед яких обов’язковими для вивчення є предмети відділення сценічних мистецтв. Зміст цих предметів розкриває перед учнями розмаїття жанрів і стилів українського та світового мистецтва, своєрідність вітчизняної художньої культури в контексті світових культуротворчих процесів, особливостей культурних регіонів світу, країни. Через предмети художньо-естетичного циклу активізується внутрішній духовний світ учнів, їхні почуття та думки, що сприяє розвитку моральних ідеалів, естетичних смаків, світоглядних переконань та формуванню соціально-ціннісних компетенцій.
Під час урочної та позаурочної діяльності вчителі сценічного блоку використовують творчі форми роботи із залученням нових освітніх технологій, у різних варіантах поєднують структурно-логічні, інтеграційні, ігрові, комп’ютерні, діалогові, тренінгові технології, адекватні змісту й цілям різнорівневого та різнопрофільного навчання. Це забезпечує різноманітність форм навчання, дає змогу максимально враховувати індивідуальні можливості, інтереси, нахили, ціннісні та професійні орієнтації наших учнів; сприяє формуванню та розвитку ключових, базових, основних і предметних компетентностей особистості всіх учасників навчально-виховного процесу.
Розкриваючи спеціфику навчання предметам художньо-естетичного напряму нашої школи, слід наголосити на змістовому насиченні навчального плану роботи школи.
Відповідно до навчального плану Миколаївської спеціалізованої школи «Академія дитячої творчості» відділення сценічних мистецтв охоплює такі предмети:
- Основи театрального мистецтва (1-4 кл.)
- Театральне мистецтво (5-11 кл.)
- Хореографія (класична, народна, сучасна естрадна та бальна) (1-11 кл.)
- Духові інструменти (труба, тенор, баритон, тромбон, туба, малий і великий барабани, кларнет, флейта, саксофон) (5-11 кл.)
- Народні інструменти (5-11 кл.) (баян, акордеон, домра, балалайка, гітара, бандура)
- Вокал (академічний, народний, естрадний) (5-11 кл.)
Відповідно до особливостей та специфіки закладу на викладання предметів сценічних мистецтв у 1-4 класах відведено одну годину на тиждень, у 5-11 кл – від 2 до 3 годин на тиждень.
Навчально-виховний процес на уроках сценічних мистецтв організовано на основі авторських навчальних програм, які розроблено відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти (освітня галузь «Мистецтво») та рекомендовано Міністерством освіти і науки України (Наказ № 1126 від 03.10.2014 року).
До таких програм належать:
- Основи театрального мистецтва. (Л. О. Головчак)
- Театральне мистецтво (О. В. Брєднєва, Л. З. Домогацька, Л. О. Курмель)
- Хореографія (спортивно-бальний танець, сучасний танець) (С. М. Редченко)
- Хореографія (класичний танець) (І. В. Багрянцева)
- Хореографія (народно-сценічний танець) (А. М. Кіщенко)
- Вокал (О. Ю. Шевченко)
- Гра на народних інструментах (Н. Б. Позднякова)
- Навчання грі на духових інструментах (А.І. Пижов)
Свої творчі та навчальні здобутки наприкінці року учні демонструють у форматі творчих показів, навчальних концертів, відкритих уроків. Популярною є така форма, як інтегративний показ, де в одній виставі представлені творчі роботи різних груп зі сценічних мистецтв. Обов’язковою є участь у різноманітних творчих заходах. Учні сценічного відділення є переможцями конкурсів і фестивалів як місцевого, так і всеукраїнського, міжнародного рівнів.
Останні новини
![]()
Цю подію не могли залишити без уваги талановиті учні МСШ «Академія дитячої творчості»! Вих... Читати далі » |
![]() 30 березня 2018 року в приміщенні Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського в рамках Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Мистецька феєрія» проводився вокальний конкурс «З... Читати далі » |
![]() Кожен ранок, день у день, у МСШ «Академія дитячої творчості» починається однаково: будь-яку людину, що входить до школи, зустрічають звуки духового оркестру. Вони лунають з кабінету духових інструментів.... Читати далі » |
![]() Ужгород – це місто поетів і художників, «маленький Париж», він зачаровує і надихає, полонить ароматом кави та липового цвіту, дивує цвітінням сакур і затишними старовининими вуличками. ... Читати далі » |
![]() 17 березня у Миколаївському коледжі культури і мистецтв відбувся обласний огляд малих форм ансамблів народних інструментів «VOLTA». 37 виконавців з Арбузинського, Братського, Баштанського, Березнегуватсь... Читати далі » |