MENU

Відділення сценічних мистецтв

Інтеграція освіти й мистецтва є основою інноваційного змісту навчального плану школи «Академія дитячої творчості». Унікальність визначають 16 додаткових предметів мистецького напряму, серед яких обов’язковими для вивчення є предмети відділення сценічних мистецтв. Зміст цих предметів розкриває перед учнями розмаїття жанрів і стилів українського та світового мистецтва, своєрідність вітчизняної художньої культури в контексті світових культуротворчих процесів, особливостей культурних регіонів світу, країни. Через предмети художньо-естетичного циклу активізується внутрішній духовний світ учнів, їхні почуття та думки, що сприяє розвитку моральних ідеалів, естетичних смаків, світоглядних переконань та формуванню соціально-ціннісних компетенцій.

Під час урочної та позаурочної діяльності вчителі сценічного блоку використовують творчі форми роботи із залученням нових освітніх технологій, у різних варіантах поєднують структурно-логічні, інтеграційні, ігрові, комп’ютерні, діалогові, тренінгові технології, адекватні змісту й цілям різнорівневого та різнопрофільного навчання. Це забезпечує різноманітність форм навчання, дає змогу максимально враховувати індивідуальні можливості, інтереси, нахили, ціннісні та професійні орієнтації наших учнів; сприяє формуванню та розвитку ключових, базових, основних і предметних компетентностей особистості всіх учасників навчально-виховного процесу.

Розкриваючи спеціфику навчання предметам художньо-естетичного напряму нашої школи, слід наголосити на змістовому насиченні навчального плану роботи школи.
Відповідно до навчального плану Миколаївської спеціалізованої школи «Академія дитячої творчості» відділення сценічних мистецтв охоплює такі предмети:

- Основи театрального мистецтва (1-4 кл.)
- Театральне мистецтво (5-11 кл.)
- Хореографія (класична, народна, сучасна естрадна та бальна) (1-11 кл.)
- Духові інструменти (труба, тенор, баритон, тромбон, туба, малий і великий барабани, кларнет, флейта, саксофон) (5-11 кл.)
- Народні інструменти (5-11 кл.) (баян, акордеон, домра, балалайка, гітара, бандура)
- Вокал (академічний, народний, естрадний) (5-11 кл.)

Відповідно до особливостей та специфіки закладу на викладання предметів сценічних мистецтв у 1-4 класах відведено одну годину на тиждень, у 5-11 кл – від 2 до 3 годин на тиждень.

Навчально-виховний процес на уроках сценічних мистецтв організовано на основі авторських навчальних програм, які розроблено відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти (освітня галузь «Мистецтво») та рекомендовано Міністерством освіти і науки України (Наказ № 1126 від 03.10.2014 року).

До таких програм належать:

  1. Основи театрального мистецтва. (Л. О. Головчак)
  2. Театральне мистецтво (О. В. Брєднєва, Л. З. Домогацька, Л. О. Курмель)
  3. Хореографія (спортивно-бальний танець, сучасний танець) (С. М. Редченко)
  4. Хореографія (класичний танець) (І. В. Багрянцева)
  5. Хореографія (народно-сценічний танець) (А. М. Кіщенко)
  6. Вокал (О. Ю. Шевченко)
  7. Гра на народних інструментах (Н. Б. Позднякова)
  8. Навчання грі на духових інструментах (А.І. Пижов)

Свої творчі та навчальні здобутки наприкінці року учні демонструють у форматі творчих показів, навчальних концертів, відкритих уроків. Популярною є така форма, як інтегративний показ, де в одній виставі представлені творчі роботи різних груп зі сценічних мистецтв. Обов’язковою є участь у різноманітних творчих заходах. Учні сценічного відділення є переможцями конкурсів і фестивалів як місцевого, так і всеукраїнського, міжнародного рівнів.Останні новини

Вітаємо Бойчука Романа, учня 6а класу, та його вчителя Михайла Олександровича Худенко з перемогою та отриманням 2 місця у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Златограй», номінація «Інструментальне мистец... Читати далі »

Категория: Відділення сценічних мистецтв | Просмотров: 25 | Дата: 10.04.2021

Творче об'єднання "Сузір'я Україна/Constallation Ukraine" разом з ГО "Світ чудес", ГО "Креативні екосистеми", творчою екосистемою "Музика" видавництвом AdvetMAN Music Ukraine, за схвалення Міністерства к... Читати далі »

Категория: Відділення сценічних мистецтв | Просмотров: 22 | Дата: 30.03.2021

Це вкотре довели вихованці театральної студії «ТАМ», разом з керівником, вчителем предмету «Основи театрального мистецтва» Головчак Людмилою Олексіївною, які стали учасниками двох міжнародних фестивалів.... Читати далі »

Категория: Відділення сценічних мистецтв | Просмотров: 21 | Дата: 30.03.2021

Сьогодні до МСШ "Академія дитячої творчості" надійшла приємна новина! Щойно оголошено результати Міжнародного конкурсу, який відбувався у республіці Беларусь! "Народний художній колектив" оркестр духових... Читати далі »

Категория: Відділення сценічних мистецтв | Просмотров: 34 | Дата: 20.03.2021

Вихованці театральної студії «ТАМ», в останній день зими, взяли участь  (онлайн) у Всеукраїнському конкурсі – фестивалі «Зимова Сюїта» в Одесі та 7 березня  в міжнародному фестивалі (онлайн) «G... Читати далі »

Категория: Відділення сценічних мистецтв | Просмотров: 40 | Дата: 15.03.2021

Хостинг від uCoz