MENU
Головна » Новини » Вітаємо переможців регіонального туру Міжнародної лінгвістичної олімпіади
Вітаємо переможців регіонального туру Міжнародної лінгвістичної олімпіади

 03.12.2017 року у приміщенні Національного університету кораблебудування м. Миколаєва відбувся регіональний етап Міжнародної олімпіади з лінгвістики, мета якої - відкрити для учнів таку галузь науки, як прикладна лінгвістика, показати її цікаві й несподівані аспекти, стимулювати всебічний інтелектуальний розвиток учасників. Учні нашої школи Алієва Ангеліна (4-А кл), Осипова Златослава (8-В кл), Півень Віктор (10-А кл), Крицька Антоніна (10-Б кл) були нагороджені дипломами за оригінальність у розв‘язанні задач. А учениця 11-А класу, Штанько Марина, стала переможцем регіонального туру у старшому заліку та буде готуватися до наступного туру змагань у м. Київ.

 Традиційно на лінгвістичній олімпіаді учасникам пропонують розв’язати кілька задач, які дуже подібні до математичних. Усю інформацію, необхідну для розв’язання, учень отримує з умови задачі та шляхом логічних міркувань робить висновок. Замість математичних аксіом чи знань мовних правил учасник лінгвістичної олімпіади спирається на мовну інтуїцію та загальні принципи логіки. Для успішного виступу на олімпіаді з лінгвістики не потрібно мати спеціальних знань, важливо бути кмітливим та мати добре розвинене відчуття мови. Ви зацікавилися цією інформацією?


Тоді для перевірки своїх сил пропонуємо вам розв’язати нескладну задачу з лінгвістики. Відомо, що слова факультет, завод, горище, Волинь, Аляска (як півострів), стадіон, сайт та вулиця належать до однієї групи іменників, а слова Інтернет, Київ, приміщення, підвал, університет, тюрма, Крим, театр — до іншої. Визначте, за яким граматичним критерієм наведені слова об’єднано в групи. Бажаємо успіху та ще раз вітаємо команду учнів з перемогою!

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 592 | Рейтинг: 5.0/1

Хостинг від uCoz