MENU
Головна » Новини » Скільки знаєш ти мов - стільки разів ти людина!
Скільки знаєш ти мов - стільки разів ти людина!

Для виживання мови необхідно, щоб нею говорило щонайменше 100 000 чоловік. Ніколи раніше мови не зникали настільки швидко. З виникненням нових технологій національним меншинам стало ще важче домогтися визнання їхніх мов. Мова, не представлена в Інтернеті, більше «не існує» для сучасного світу. 81% сторінок в Інтернеті опубліковано англійською. Далі з великим відставанням ідуть німецька і японська мови, кожна по 2%, потім французька, іспанська і скандинавські мови, кожна по 1%. Але ж без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Не можна дозволити мовам зникнути! Необхідно проявляти лояльність та повагу до мови, культури і людей. І тому, в нашій школі у квітні проходять ознайомлювальні уроки різних мов.

12. 04. 2018 р. членами Ради національних товариств Миколаївської області за сприяння Л. Каймаразової було проведено для учнів урок івриту та урок корейської мови
Навіть мертва мова за певних обставин може відродитися, повернутися до активного вжитку.

Найпоказовішим з цього погляду є приклад мови іврит. До двадцятих років минулого століття ця мова була вже цілком мертвою. Але з часом почалося успішне її відродження .

Іврит - нескладна і дуже логічна мова. В алфавіті немає голосних і пишуть справа наліво. Слів на івриті мало, а дієслів так і взагалі в чотири рази менше, ніж у нашій мові. Літери не з'єднуються між собою , а рядки слідують один за одним зверху вниз. Категорія числа має три форми: однина, множина, двоїна. І ще багато цікавого дізналися учні 9-Б класу після цього уроку.

А учні 8-Б класу вивчали корейську мову, яка активно використовує близько 1300 китайських символів. Однак серед трійки азіатських мов – японська, китайська і корейська – вона є найлегшою. Корейський алфавіт винайдений в 1443 році. І з тих пір він нараховує 24 літери, з них 10 голосних. Дієслово в реченні ставиться на останнє місце. А корейці , щоб поцікавитися про життя один одного, запитують: " Чи добре ти поїв?". Дякуємо Раді національних товариств за цікаві уроки та чекаємо на уроки японської та польської мов.

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 679 | Рейтинг: 5.0/1

Хостинг від uCoz