MENU
Головна » Новини » Музика, що створює настрій
Музика, що створює настрій

Кожен ранок, день у день, у МСШ «Академія дитячої творчості» починається однаково: будь-яку людину, що входить до школи, зустрічають звуки духового оркестру. Вони лунають з кабінету духових інструментів. Іде репетиція…

Оркестр духових інструментів «Ватра» Миколаївської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів мистецтв і прикладних ремесел, експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня «Академія дитячої творчості» Миколаївської міської ради Миколаївської області був створений у вересні 1999 року. Його перший керівник - Пижов Анатолій Іванович.

За вагомий внесок у справу примноження надбань національної культури, відродження художньої спадщини українського народу та досягнення в розвитку дитячої художньої творчості в 2009 році духовому оркестру «Ватра» було присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив», у 2013 році – почесне звання «Народний художній колектив» (наказ Міністерства освіти і науки України від 15.07.2013 № 344-к «Про присвоєння та підтвердження почесних звань «Народний художній колектив» і «Зразковий художній колектив»).

У 2009 році роботу колективу очолив вчитель вищої категорії, «старший вчитель» Станіслав Олексійович Карандей.

Сьогодні основний склад «Народного художнього колективу» оркестру духових інструментів «Ватра» – це 27 учнів 5-11 класів віком від 10 до 17 років.

До репертуару оркестру входить понад 50 кращих зразків української народної пісенної творчості, музичних творів класичних, сучасних вітчизняних і зарубіжних композиторів, а саме: Ф. Шуберта, М. Глінки, Л. Бетховена, Ф. Шопена, Г. Свиридова, П. Чайковського, Е. Кларка, Л. Ніка та ін. Також у репертуарі багато музичних творів, які інструментував керівник оркестру Карандей С.О.

28 березня 2018 року став для коллективу МСШ «Академія дитячої творчості» справжнім святом духової музики, тому що саме в цей день проходив творчий звіт оркестру духових інструментів «Ватра» для підтвердження почесного звання «Народний художній колектив». За неперевершеною грою вихованців оркестру стоїть наполеглива праця педагога-майстра, керівника колективу Станіслава Олексійовича Карандея, який зміг знайти підхід до кожного учня, зацікавити духовою музикою, виховати у них любов до інструментального жанру. Концертмейстери Олена Іщенко, Ганна Пономарьова та Олена Кураса надають допомогу вихованцям оркестру в освітньому та творчому процесі, а методичний супровід здійснює Олена Брєднєва, заступник директора з НВР, яка очолює роботу «Сценічного відділення» школи.

Хвилювалися всі учасники концерту, адже звання «Народний художній колектив» треба не тільки заслужити, але й гідно його підтримувати і презентувати. Постійні заняття, відповідальність і дисциплінованість, несподівані музичні рішення та вміння працювати в колективі допомогли учасникам оркестру представити свій репертуар на високому рівні та справити незабутнє враження на глядачів.

Підсумком і винагородою творчого захисту стали шалені оплески шанувальників духової музики та позитивне рішення оглядової комісії про підтвердження почесного звання «Народний художній колектив» оркестру духових інструментів «Ватра».Категорія: Відділення сценічних мистецтв | Переглядів: 962 | Рейтинг: 5.0/2

Хостинг від uCoz