MENU

ЗНО


Про організаційні заходи щодо підготовки та проведення ДПА та ЗНО-2018

Наказ УЦОЯО від 02.10.2017 №147 «Про затвердження Схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року».

Наказ УЦОЯО від 04.10.2017 року №148 «Про затвердження Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року».

Затверджено Критерії оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власного висловлення) сертифікаційних робіт ЗНО з української мови і літератури, англійської, німецької, французької, іспанської мов; з розгорнутою відповіддю - з математики.

Наказ Українського центру оцінювання якості освіти (далі - УЦОЯО) від 18.10.2017 №152 «Про затвердження Загальних характеристик сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2018 poку».

Затверджено структуру, час виконання сертифікаційних робіт з 11 навчальних предметів, кількість і форми завдань, уключених до сертифікаційних робіт, схеми нарахування балів за їх виконання (з української мови і літератури, історії України; англійської, німецької, французької, іспанської мов; математики, географії, біології, фізики, хімії).

ЗНО з іноземних мов: оприлюднено демонстраційні варіанти тестів.

До демонстраційних варіантів уміщені завдання, що за типами та кількістю аналогічні тим, що використовуватимуться під час основної сесії ЗНО з іноземних мов. Зразки зошитів та аудіотекстів розміщено у розділі «Предмети ЗНО» у підрозділах «Завдання сертифікаційної роботи» з предметів: англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова. На сайті УЦОЯО у розділі «Предмети ЗНО» розміщено правильні відповіді до демонстраційних варіантів сертифікаційних робіт.

Наказ МОН України від 09.11.2017 №1459 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 31 липня 2017 року №1103».

Внесено зміни до пункту 2, підпункт 5 викладено в такій редакції:

«5) випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю іноземну мову:

• на рівні стандарту або академічному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання завдань академічного рівня;
• на профільному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання завдань академічного та профільного рівнів;».

Вступ на молодшого спеціаліста. Умови прийому-2018. МОН повідомляє, що Умови прийому для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2018 році, які були затверджені відомством раніше, зареєстровані Міністерством юстиції.

Згідно з нормами документа у 2018 році:

• вступники до коледжів і технікумів на базі 11-ти класів подаватимуть документи виключно в електронній формі. Таким вступникам потрібно буде створювати електронні кабінети в системі ЄДЕБО й через них подавати заяви, попередньо підвантаживши необхідні документи;
• у вступників прийматимуть сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років, окрім результатів зовнішнього оцінювання з англійської, французької, німецької та іспанської мов. З цих предметів прийматимуться сертифікати ЗНО, отримані у 2018 році;
• подавати заяви в паперовій формі зможуть вступники на основі 11 класів, які матимуть право на пільги, розбіжності у ПІБ, даті народження, статі або громадянстві в атестаті та сертифікаті ЗНО, та які подають іноземні документи про повну загальну середню освіту або атестати, видані до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення. Ще однією підставою для подання паперових заяв може стати неможливість зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин.
• разом з тим, у паперовій формі, як і раніше, подаватимуть заяви та документи вступники на основі 9-ти класів. Для них прийом заяв почнеться 2 липня і триватиме до 18-ї години 14 липня 2018 року. Упродовж 15-22 липня проходитимуть вступні іспити, творчі конкурси та співбесіди. Рейтинговий список вступників оприлюднюватиметься не пізніше 24 липня, а зарахування на місця держзамовлення буде не пізніше 30 липня.

Вступники на основі 11-ти класів зможуть реєструвати електронні кабінети та завантажувати в них документи з 2 липня, а подавати заяви – з 12 липня. Реєстрація триватиме до 18-ї години 25 липня, а подання заяв – до 1 серпня для тих, хто вступає на основі співбесіди, іспитів або творчих конкурсів, та до 8 серпня для осіб, які вступають на основі сертифікатів ЗНО.

Рейтингові списки оприлюднюватимуться не пізніше 9 серпня, а зарахування на місця держзамовлення на основі співбесіди – не пізніше 8 серпня, а на основі сертифікатів ЗНО, вступних іспитів або творчих конкурсів – не пізніше 14 серпня.

Ще однією новацією 2018 року для вступу на молодшого спеціаліста буде дві форми заяв на участь у конкурсі. Зокрема, вступник зможе зазначити, що він бере участь у конкурсі і на бюджетні місця, і на контрактні або виключно на контрактні.

У Міністерстві освіти зазначають, що заклади вищої та професійної освіти, які готують молодших спеціалістів мають розробити і внести до ЄДЕБО власні Правила прийому вступників.

МОН просить 9-класників, які вступатимуть на молодшого спеціаліста, заздалегідь потурбуватися про отримання ID-картки. Відповідно до Умов прийому, вступникам на молодшого спеціаліста на базі 9-ти класів під час подання заяви на вступ необхідно пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу, та подати його копію. Адже вступати за свідоцтвом про народження зможуть лише ті вступники, яким 14 років виповнилося після 1 травня 2018 року. Прийом заяв на молодшого спеціаліста для вступників на базі 9-ти класів почнеться 2 липня і триватиме до 14 липня 2018 року. Такі вступники подаватимуть заяви в паперовій формі. Водночас вступники на базі 11-ти класів подаватимуть документи виключно в електронній формі.
До уваги випускників 2018 року!

Нагадуємо, що 09 січня розпочинається реєстрація на пробне ЗНО. Реєстрація відбуватиметься на сайті ХРЦОЯО. Впродовж 7 днів після реєстрації слід оплатити участь у ПЗНО в банківських установах України не пізніше 07 лютого 2018. Вартість послуги - 132 rрн. Для тих, хто бажає дізнатись, як зареєструватися дивіться в закріпленому відео

Сайт ХРЦОЯО

Дати проведення пробного ЗНО:

• 24 березня - українська мова і література;

• 31 березня - історія України, математика, фізика,

англійська, німецька, іспанська, французька мови,

біологія, хімія, географія.

Про знаходження пунктів проведення ПЗНО учасник зможе дізнатися з інформаційної сторінки «Особистий кабінет учасника ПЗНО» з 01.03.2018 року.

Оприлюднення правильних відповідей:

• · 26 березня 2018 - українська мова і література

• 02 квітня 2 18- з усі інших предметів

Оголошення результатів:

• 30.03.2018 - з української мови і літератури

• 06.04.2018 - з ус1 інших предметів

Скориставшись доступом до сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» до 26.03.2018 року учасник може ввести відповіді з української мови і літератури та до 02.04.2018 - з усіх інших предметів.

Хостинг від uCoz